19. STAFETA IMF, PO EUROPIE ZAKOŃCZONA

Zgodnie z planem, dnia 11 lipca 19. Sztafeta osób niepełnosprawnych dobiegła do Novej Goricy w Słowenii.
Start odbył się dnia 3 lipca w Opatji w Chorwacji. Cała trasa o długości 600 kilometrów była podzielona na 9 etapów i prowadziła przez miasta Labin, Pula, Rovinij i Poreć w Chorwacji, Izola na Słowenii, Muggia, Wenecja i Grado we Włoszech. Ostatni etap zakończył się w Nowej Goricy na Słowenii.
Z planowanych do przebiegnięcia 300 kilometrów, ze względów bezpieczeństwa przebiegnięto tylko 270 kilometrów. W większości był to bieg wokół półwyspu Istria, szczelnie wypełnionego turystami.
Przez Włochy biegliśmy już w latach 2002, 2003, 2011 i 2012 i za każdym razem a także i teraz sympatyczni włoscy policjanci czuwali nad naszym bezpieczeństwem.
Po codziennej porcji biegu uczestnicy odpoczywali na kampinagach nad Adriatykiem, a także zwiedzali miasta Pulę, Rovinij a szczególnie Wenecję.
Uroczyste zakończenie sztafety miało miejsce w Nowej Goricy, gdzie burmistrz miasta pogratulował uczestnikom sukcesu i wytrwałości.
W sztafecie wzięło udział 8 zespołów z Czech, Polski, Rumunii i Ukrainy, w sumie 72 osoby.
Sztafetę w całości przygotował i poprowadził po raz 19. Jerzy Chrabecki, pod egidą organizacji “Integrative Meetings of Friends” z Austrii.