58. DECATHLON IMF W RUMUNII

Tegoroczny 58. Decathlon odbędzie się w Bacau, Rumunia.  Przyjazd zespołów w dniu 26. sierpnia (niedziela).

Zawody w dniach 27. – 28. sierpnia.

Odjazdy dnia 29. sierpnia, po śniadaniu.

Zakwaterowanie:  Uniwersytet im. Vasile Alecsandr, Bacau. Podobnie jak w roku 2015.

Spodziewane są zespoły z Czech, Mołdawi, Polski, Rumunii i Ukrainy

Zaszufladkowano do kategorii Imprezy

20. Bieg sztafetowy

Dnia 12 sierpnia na stadionie olimpiad starożytnych w Olimpii, zakończyła się 20. Sztafeta osób niepełnosprawnych po Europie. Tym razem trasa sztafety, jak wynika z jej nazwy „Śladami antycznej Grecji“ prowadziła przez najciekawsze  historyczne miejsca tego kraju. Start nastąpił dnia 7 sierpnia na górze Olimp i poprzez Meteory, Termopile, Delfy, Teby, Korynt, Mykines, Argos, Kalamatę i Agrilos dotarła właśnie do Olimpii. Ze względu na wcześniejsze pożary, musieliśmy ominąć okolice Marathonu. Cała trasa o długości 1140 km, (z tego przebiegnięto  220 km)  została podzielona na 6 etapów.  W sztafecie uczestniczyło 7 zespołów z pięciu krajów;  Austrii, Czech, Polski, Rumunii i Ukrainy.

Za rok obchodzić będzimy dwudziestolecie naszych biegów sztafetowych. Pierwsza sztafeta wystartowała z Wiednia w roku 1999. Ze wszystkich krajów Europy gdzie nas jeszcze nie było, pozostały tylko trzy; Białoruś, Mołdawia i Rosja.

Zaszufladkowano do kategorii Imprezy

Sztafeta IMF zaplanowana

Kolejna już 20. edycja Sztafety Osób Niepełnosprawnych po Europie pobiegnie pod hasłem: „20. Sztafeta IMF, śladami antycznej Grecji“.

Start sztafety nastąpi na górze Olimp a jej trasa prowadzić będzie przez najciekawsze miejsca starożytnej Grecji. Będą to Thermopile, Delfy, Teby, Marathon, stadion pierwszej nowożytnej olimpiady w Atenach, grób Agamemnona w Mykenes, Kalamata i miasto znane z bajkowej budowli w Agrilos. Zakończenie sztafety nastąpi na antycznym stadionie starożytnych olimpiad w Olimpii. Start sztafety planowany jest na 7 sierpnia 2018 roku, a jej trasa zostanie podzielona na 7 etapów.

Do zobaczenia na trasie.

20relayrun

Zaszufladkowano do kategorii Imprezy

57. Decathlon IMF

W dniach 18-19.08.2017 br. na terenie Gminy Widuchowa odbędą się integracyjne dni sportu dla osób niepełnosprawnych. Niestrudzonym organizatorem imprezy od lat jest Jerzy Chrabecki, od niedawna szczycący się tytułem honorowego obywatela naszej gminy. Po raz pierwszy zawody odbędą na boisku orlik przy ZS w Widuchowej. Będą to zawody składające się z 10 konkurencji lekkoatletycznych dostosowanych do osób z różnym stopniem niepełnosprawności, bez podziału na płeć, przeprowadzone na jasnych i prostych zasadach. W rywalizacji weźmie udział ok. 10 zespołów z Austrii, Czech, Rumunii, Ukrainy i Polski. Liczba uczestników to ok. 150 zawodników niepełnosprawnych jak i pełnosprawnych z naszej gminy i powiatu.

program57(źródło: e-widuchowa)

Zaszufladkowano do kategorii Imprezy