25.09.2010
XVII. "RELIGIA - KULTURA - SPORT" W DUCHU EKUMENIZMU
Tegoroczna impreza "R-K-S" otrzymała nowy ekumeniczny charakter. Trasa pielgrzymki przebiegała początkowo na tradycyjnej trasie Myślibórz - Rynica, jednak trasa ta została pokonanna w dwa a nie jak dotychczas w trzy dni. Było to możliwe a zarazem konieczne, gdyż tegoroczna trasa pielgrzymki wynosiła 430 km. Została ona pokonana marszem, biegiem (na wzór naszej sztafety), oraz samochodami. Głównymi miejscami w Polsce były wspomniane Myślibórz i Rynica a w Niemczech, Templin i miejsca związane z Martinem Lutrem takie jak Witemberga, Mansfeld i Eisleben. Część polską przygotowali katolicy a część niemiecką ewangelicy. W Polsce odbyły się dwie katolickie mszę św. Nasi ewangieliccy przyjaciele w Templinie zapewnili uczestnikom w katolickim kościele mszę świętą pamiętając o katolickim święcie Wniebowzięcia NMP. Następnego dnia również w Templinie w ewangielickiej parafii odbylo się nabożeństwo które poprowadzil tamtejszy pastor. Po nabożeństwie uczestnicy pielgrzymki z Polski, Ukrainy i Niemiec pobiegli do Witembergii. Wraz z przewodnikiem poznali miejsce dzialalności Martina Lutra oraz prace i warsztat slynnego malarza barokowego Łukasza Cranacha. Następnego dnia zwiedzili Mansfeld a noc spędzili w tamtejszym zamku. W Eisleben byli w domu rodzinnym, oraz w miejscu zgonu Martina Lutra. Pielgrzymka zakończyla się w ośrodku wypoczynkowym "Am Teich" w Vatterrode.
Zawarte w nazwie "R - K - S" elementy imprezy zostaly więc wypełnione; RELIGIA poprzez uczestnictwo w nabożeństwach i odwiedzaniu miejsc kultu, SPORT poprzez marsz i bieg sztafetowy, a KULTURA poprzez poznawanie interesujących miejsc i ich historii.

14.09.2010
PIĘĆDZIESIĄTY Decathlon Integracyjny IMF

Pierwsze zawody Decathlonu (wówczas Hexathlon) odbyły się dnia 4 września 1992 roku w Austrii. Organizatorem tej jubileuszowej imprezy była organizacja Ustav Socialni Péče w Tuchořycach. Dziesięciobój IMF jest imprezą mającą za zadanie integrację i aktywizację osób niepełnosprawnych ze sobą nawzajem i ze społeczeństwem. W zawodach nie ma limitów, dyskwalifikacji a zawodnicy podejmują próby aż do prawidłowego wykonania konkurencji, zgodnie z obowiązującym regulaminem.

Konkurencje Decathlonu są stałe i są to:
- biegi 60 i 200 metrów.
- skok w dal i wzwyż,
- rzut piłeczką, pchnięcie kulą.
- rzuty do kosza, strzały na bramkę,
- golf i boccia

W zawodach wystartowało 25 zespołów z siedmiu krajów Europy: z Republiki Czeskiej, Ukrainy. Polski, Węgier, Chorwacji, Rumunii i Austrii. Zarówno opiekunowie jak i zawodnicy nawiązali wiele nowych kontaktów i wymienili wzajemne doświadczenia w propagowaniu sportu osób niepełnosprawnych. Poza startem w zawodach, uczestnicy brali udział w imprezach towarzyszących i licznych pokazach.

Uczestnicy zawodów minutą ciszy i specjalnym godzinnym biegiem uczcili pamięć zmarłego w czerwcu naszego PRZYJACIELA, dyrektora tegoż Ustavu Socialni Pěče PAVOLA DVORSKIEGO.

WYNIKI DRUŻYNOWE
1. 2839 - Charkov - Ukraina
2. 2669 - Lubicz - Poland
3. 2460 - Tuchořice - Czech Republik
4. 2432 - Sisak - Croatia
5. 2391 - Kutina - Croatia
6. 2374 - Zsira - Hungary
7. 2355 - Nidzica 1 - Poland
8. 2345 - Raccacuni - Romania
9. 2326 - Čakovec - Croatia
10. 2260 - Sopron - Hungary
11. 2226 - Nidzica 2 - Poland
12. 2156 - Szczawnica - Poland
13. 2112 - Kraków - Poland
14. 2042 - Bystré - Czech Rep.
15. 1977 - Kalisz "AZ" - Poland
16. 1880 - Rynica - Poland
17. 1813 - Doruchów - Poland
18. 1426 - Izdebnik - Poland
19. 1341 - Ślesin - Poland
20. 1054 - Kalisz "M" - Poland
21. 851 - Liběšice - Czech Rep.

- wyniki

5.07.2010
XII. Sztafeta Osób Niepełnosprawnych po Europie na trasie Andorra - Hiszpania - Portugalia - Gibraltar - Francja - (Monaco) zakończona

Monaco jako jedyny kraj z dotychczas 34 przebiegniętych przez sztafetę odmówił sztafecie gościny.

Dnia 11 czerwca 2010 w Villeneuve Loubet (Francja) a nie jak wcześniej planowano w Monaco zakończyła się XII. sztafeta IMF. Monaco jako jedyny kraj z dotychczas 34. przebiegniętych nie chciało wydać zgody na krótkie oficjalne zakończenie. Zakwaterowanie i wyżwienie mieliśmy zorganizowane we Francji w pobliskim Villeneuve Loubet, chodziło nam tylko o oficjalne wbiegnięcie na terytorium Monaco aby po kilkunastu minutach zakończyć sztafetę. Monaco poszczególne zespoły odwiedziły indywidualnie i nieoficjalnie.
Najserdeczniejsze przyjęcie zgotowały Gibraltar, Tudela (Hiszpania) i Mafra (Portugalia). Inne miasta jak Huesca, Aranda de Duero (Hiszpania), Sines, Sagres i Lagos (Portugalia) także wykazały się gościnnością. Policja Hiszpanii zawsze była na straży bezpieczeństwa sztafety. Brytyjska policja Gibraltaru mimo wielkiego ruchu i ograniczonej przestrzeni tego terytorium sprawnie poprowadziła bieg naszej sztafety przez centrum tego brytyjskiego terytorium.
Ze względu na polityczne uwarunkowania, aż trzy razy wbiegaliśmy na terytorium Hiszpanii. Odwiedzieliśmy kolejne interesujące miejsca Europy oraz jej skrajne punkty jak; Cap Saint Vicente, (Portugalia) i Europa Point w Gibraltarze. Niezapomniane wrażenie pozostawiły gibraltarskie małpy oraz Mini Hollywood na hiszpańskiej pustyni koło miasta Cartagena. Duchowe uniesienia przeżyliśmy pod olbrzymim monumentem Jezusa Chrystusa w Tudeli (Hiszpania), w Fatimie (Portugalia), na górze Montserrat w Hiszpani oraz w La Saintes Maries de la Mer, gdzie każdego roku 24 maja Cyganie z całej Europy oddają procesją hołd swojej Patronce św. Sarze. W XII. sztafecie uczestniczyły 53 osoby z czterech krajów. Sztafetę prowadził tradycyjnie jej pomysłodawca Jerzy Chrabecki z Austrii, jedyny uczestnik wszystkich dwunastu sztafet od jej początku to jest od roku 1999. Trasa sztafety podzielona na 16 etapów, liczyła 4.060 kilometrów, z czego można było przebiec 750 kilometrów. Dotychczas od roku 1999 w dwunastu sztafetach pokonano trasę 27.500 kilometrów z czego przebiegnięto 11.610. Trasa wiodła przez 34 kraje a zakończenie etapów miało miejsce w 197 miastach Europy.

Zespoły uczestniczące w XII. sztafecie:
1. Tuchořice - Czeska Republika
2. Liběšice - Czeska Republika
3. Sopron/Zsira - Węgry
4. Nidzica - Polska
5. Kalisz - Polska
6. Lwów - Ukraina
7. Odessa - Ukraina

Następna XIII. w roku 2011,sztafeta planowana jest na trasie: (Monaco) - Korsyka (F) - Sardynia - Sycylia (I) - Malta - Włochy

09.03.2010
50. ZAWODY W DECATHLONIE W TUCHOŘICACH, CZECHY
W dniach 0d 21 do 24 lipca 2010 odbędą sie w Tuchořicach, Czeska Republika, 50. jubileuszowe zawody w Decathlonie IMF. Organizatorem imprezy imprezy jest Ustav Socialni Péče w Tuchořycach.
Decathlon IMF jest imprezą integrującą osoby niepełnosprawne ze społeczeństwem. Są to zawody bez limitów, dyskwalifikacji a nieudane próby są poprawiane aż do prawidłowego wykonania konkurencji, oczywiście zgodnie z obowiązującym regulaminem.
Dla osób na wózkach inwalidzkich nawet takie konkurencje jak skok w dal, skok wzyż są odpowiednio dostosowane do ich możliwości.
Konkurencjami Decathlonu IMF są; biegi 60 i 200 metrów. skoki w dal i wzwyż, rzut piłeczką, pchnięcie kulą, strzały na bramkę, rzuty do kosza,  golf i boccia.
W zależności od zdobytych punktów zawodnik może znaleść się w jednej z dziesięciu grup:
1. Beginner, 2. Kadett, 3. Kandidat, 4. Sportsmann, 5. Pretender,
6. Master, 7. Champion, 8. Super Champion, 9. Star, 10. Super Star
Pierwsze zawody IMF odbyły się we wrześniu 1992 roku w Austrii i od tego czasu rozegrano je 49 razy w różnych krajach Europy.
Od roku 1999 drużynowy zwycięzca zawodów otrzymuje tytuł Mistrza Europy w Decathlonie IMF.
Dotychczas tytuły takie zdobyły:
1999 - Sopron, Węgry, 2000 - Kraków, Polska, 2001 - Szczawnica - Polska, 2002 - Szczawnica, Polska, 2003, 2004, 2005, 2006 - Działdowo, Polska, 2007 - Sopron, Węgry, 2008 - Moldova,  Mołdawia, 2009 - Charków, Ukraina.
Do zawodów w roku bieżącym wystartuje 25 zespołów z siedmiu krajów Europy.

- program

20.01.2010
XVII. "RELIGIA - KULTURA - SPORT" W DUCHU EKUMENIZMU. 13 - 18 SIERPNIA 2010
W imprezach organizowanych przez IMF uczestniczą przedstawiciele różnych krajów, reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie. W dotychczasowych pielgrzymkach do Rynicy uczestniczyli obok katolików także protestanci i prawosławni.
W roku 2010 XVII. Impreza "R-K-S" otrzyma nowy ekumeniczny charakter. Trasa pielgrzymki zostanie poprowadzona przez miejsca ważne dla katolików oraz protestantów. Głównymi miejscami będą; w Polsce, Myślibórz i Rynica a w Niemczech, Templin i miejsca związane z Martinem Lutrem takie jak Witemberga i Eisleben. Trasa licząca 430 kilometrów będzie pokonywana marszem, biegiem (na wzór naszej sztafety), oraz samochodami.
Część polską przygotowują katolicy a część niemiecką ewangelicy. Nabożeństwa ekumeniczne odbywać się będą w Myśliborzu, Rynicy, Templinie, Witembergii i Eisleben. Do udziału w pielgrzymce zaprosimy także duchownego kościoła prawosławnego.
W trwającej sześć dni imprezie przewidziano imprezy sportowe i kulturalne

- plan

6.12.2009
DATA STARTU XII. SZTAFETY I JEJ TRASA USTALONE
Poprzednia XI. Sztafeta osób niepełnosprawnych po Europie zakończyła się w Andorze. Tradycjnie następna sztafeta rozpocznie się więc w Andorra La Vella. Na start ustalono dzień 27 maja 2010 roku. Początkowo zakładano jej zakończenie w Gibraltarze. Aby uniknąć wielokilometrowego powrotu do domów z Gibraltaru planowano przejazd promem do Genui co skracało drogę powrotną. Jedynym promem na zbliżonej trasie jest połączenie Tanger - Barcelona - Genua. W tym celu należało przejechać około 40 kilometrów do miasta Tarifa w Hiszpani i potem 35 minut promem do Tangeru w Maroku. Bardzo wysokie koszty przepłynięcia promem do Maroka oraz skomplikowane procedury odprawy do Maroka i z powrotem do Europy spowodowały zrezygnowanie z tego pomysłu. Postanowiono więc drogę powrotną z Gibraltaru zaliczyć jako trasę sztafety, przejeżdzając ją w czterech etapach głównie jednak jako przejazdy autostradą z niewielką ilością biegu. Jako cel XII. Sztafety wybrano MONACO. Tak więc sztafeta liczyć będzie 16 etapów a jej trasa poprowadzi z Andory przez Hiszpanię, Portugalię, Hiszpanię, Gibraltar, Hiszpanię, Francję do Monaco. Trasa sztafety wynosi 4.060 kilometrów. Biorąc pod uwagę możliwości biegaczy (tempo 8 km/godz), szesnaście etapów daje teoretyczną możliwość przebiegnięcia około 1200 kilometrów. O wyznaczaniu trasy sztafety decydują różne czynniki, dlatego pokonanie całej trasy biegiem jest niemożliwe. Warunki terenowe (góry) oraz bardzo dobrze rozwinięta struktura dróg (autostrady i drogi szybkiego ruchu) na trasie sztafety decydują o wyborze bezpiecznych dróg o niewielkim natężeniu ruchu. Na bieganie innymi trasami po prostu nie otrzymalibyśmy zezwolenia. Dlatego też przebiegnięta ilość kilometrów wyniesie około 750 kilometrów, co czyni średnio 45 kilometrów dziennie. Średnią tą zaniża zaliczenie trasy powrotnej do sztafety. Zakończenie sztafety w Gibralterze zmniejszyłoby trasę sztafety do 2.100 kilometrów i zwiększyłoby wspomnianą średnią do 55 kilometrów.
Istnieją jednak i zalety tej decyzji jak; zmniejszenie kosztów sztafety, skrócenie jej o dwa dni (licząc powroty zespołów) oraz to, że na przyszłoroczną sztafetę wystarczy dojechać do Monaco a nie do Gibraltaru.

- plan
- trasa

4.06.2009
XI. SZTAFETA ZAKOŃCZONA W ANDORZE
Zgodnie z planem dnia 28 maja, po 15 dniach biegu zakończyła się w stolicy Andorry 11. Sztafeta Osób Niepełnosprawnych po Europie. Uczestnicy sztafety wystartowali 13 maja w Brukseli i biegnąc przez Belgię, Luksemburg i Francję po piętnastu dniach biegu dotarli do miasta Andorra la Veilla, stolicy księstwa Andorra.
W sztafecie uczestniczyło 54 osoby z 8 drużyn. Były to zespoły Nidzicy, Kalisza i Doruchowa z Polski, Libešic i Tochořic z Czech, Lwowa i Odessy z Ukrainy oraz Zsiry z Węgier. Sztafetę przygotował i prowadził jej pomysłodawca Jerzy Chrabecki, prezydent Organizacji "Integrative Meetings of Friends" z Wiednia.
Po raz pierwszy w historii sztafety uczestnicy musieli spędzać noce na campingach, gdyż kilka miast francuskich nie było zainteresowanych przywitaniem biegaczy (Raims, Meaux, Montreuil Juigne, Les Sables d´Olonne, Royan, Sanguinet i Oloron Ste. Marie). Bardzo serdeczne przyjęcie miała sztafeta w MERSCH w Luksemburgu, w granicznym mieście francuskim LONGLAVILLE oraz mieście SAINT PHILBERT DE GRAND LIEU. Byliśmy bardzo poruszeni rekacją miast FENEU i GUIGNICOURT które spontanicznie przyjęły sztafetę, oferując jej gościnę. Zaangażowanie wykazały także miasta Verdun, Lourdes, Tarascon sur Ariége i Andorra la Vella. Policja Belgii, Luksemburga, Francji i Andorry zabezpieczały biegaczy na trasie.
Listy gratulacyjne uczestnikom przesłali; Król Belgów Albert II, Księżna Luksemburga Maria Teresa oraz Prezydent Francji Nicolas Sarkozy.
Historyczną datą sztafety jest dzień 22 kwietnia 1999 roku, godzina 10.00, kiedy to z Wiednia wystartowała pierwsza sztafeta.
Po jedenastu latach biegania po Europie, sztafeta pokonała trasę 23.440 kilometrów, przebiegając z tego 10.834 kilometrów. Trasa sztafety wiodła przez 31 krajów i gościła w 180 miastach etapowych.
Następna dwunasta sztafeta przewidziana jest na trasie Andorra - Hiszpania - Portugalia - Gibraltar.

28.02.2009
Uznanie i gratulacje od Prezydenta Francji
Tegoroczna trasa sztafety prowadzi głównie przez Francje. Tradycyjnie informujemy o tym Głowy Państwa, przez które trasa sztafety prowadzi.
Otrzymaliśmy list od Prezydenta Republiki Francuskiej w którym Prezydent Nikolas Sarkozy wyraża duże uznanie i podziw za dotychczasowe osiągnięcia. Prezydent Sarkozy życzy uczestnikom wszystkiego najlepszego i przyjemnego pobytu we Francji.
List zostanie odczytany uczestnikom w dniu 14 maja w Longlaville, kiedy to sztafeta wbiegnie na francuską Ziemię.

21.02.2009
XI. SZTAFETA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PO EUROPIE BRUXELLES - ANDORRA LA VELLA PRZEZ BELGIĘ - LUXEMBURG - FRANCJĘ - ANDORĘ
Start sztafety nastąpi 13 maja 2009 w Brukseli w Belgii, zakończenie 28 maja w stolicy Andorry. Cała trasa została podzielona na 15 etapów, jeden w Belgii, dwa w Luxemburgu, dwanaście we Francji i jeden w Andorze. Dzień 17 maja jest dniem wolnym od biegu i przeznaczony na zwiedzanie Paryża. Oficjalny czas trwania sztafety liczy się od kolacji 12 maja 2009 do śniadania w dniu 29 maja 2009.
Dojazd: Zespoły powinny zgłosić się dnia 12 maja na Campingu Hetzingen w Nideggen - Brück w Niemczech, ulica Campingweg nr 1, do godziny 18.00.
Sztafeta: Cała trasa sztafety wynosi 2.220 kilometrów z tego trasa biegu wynosi około 900 kilometrów. Wyznaczona została przez najciekawsze miejsca Belgii (Bruksela, Waterloo), Luxemburga (Mersch), Francji (Verdun, Paryż, wybrzeże Atlantyku, Cap Ferret - najdłuższa wydma Europy, Lourdes, groty w Tarascon sur Ariége i Niaux) i Andorę.
Zgłoszenia: Ostateczny termin zgłoszenia zespołu do sztafety upływa dnia 15 marca 2009 (jerzy.chrabecki@chello.at).

- plan
- route

10.09.2008
XLVIII. Zawody w Decathlonie IMF odbyły się w Odessie na Ukrainie
W dniach od 21 do 24 sierpnia odbyły się w Odessie na Ukrainie 48. zawody w Decathlonie IMF. W dziesięciu konkurencjach; biegi 50 i 200 metrów, skoki w dal i wzwyż, pchnięcie kulą i rzut piłeczką, strzały na bramkę, startowali sportowcy z Mołdawii, Rumunii, Węgier, Ukrainy i Polski.Po raz pierwszy zawody takie odbyły się 4 września 1992 roku w Austrii. W roku bieżącym zastosowano nowy sposób punktacji według własnych tabel wielobojowych.

- wyniki

28.07.2009
DECATHLON PRZENIESIONY Z OLSZTYNA DO GRYFINA!
Zaplanowane w ramch imprezy "Religia - Kultura - Sport" XLIX. zawody w Decathlonie zostaly przeniesione z Olsztyna do Gryfina.

- Program

2.07.2009
15 lat "Dni Integracji - Rynica" i XLIX. Decathlon IMF
W dniach od 13 - 19 sierpnia odbędą się połączone imprezy organizowane przez Organizację "Integrativ Meetings of Friends". "Dni Integracji - Rynica" zwana popularnie "Religia - Kultura - Sport" oraz "Decathlon IMF" są z zasady imprezami osobnymi, lecz ze wględów organizacyjnych, wyjątkowo w roku bieżącym, Decathlon IMF uzupełni trzecią część Dni Integracji.
Część religijna to pielgrzymka na stałej trasie Myślibórz - Rynica, w Rynicy bowiem znajduje się Obraz NMP - Patronki Osób Niepełnosprawnych. Po trzydniowym marszu, w Rynicy odbywa się również integracyjna impreza kulturalna, tym razem szesnasta z kolei.
Niedziela dnia 16 sierpnia przeznaczona jest na przejazd uczestników, niemal na drugi koniec Polski - do Olsztyna. Tam odbędzie się sportowa część imprezy XLIX. Decathlon IMF, oraz dodatkowo turniej piłki nożnej.
Uczestnictwo w Decathlonie nie jest uzależnione od udziału w części rynickiej, dlatego też znaczna część zespołów przyjedzie bezpośrednio do Olsztyna. W roku przyszłym, imprezy odbędą się znowu osobno a konkretnie organizatorem Decathlonu będą Tuchořice, Czechy.
Nasze imprezy są otwarte dla wszystkich, wystarczy tylko on-line przesłać zgłoszenie do udziału w całości lub tylko wybranej jej części.

25.09.2010
XVII. "RELIGIA - KULTURA - SPORT" W DUCHU EKUMENIZMU
Tegoroczna impreza "R-K-S" otrzymała nowy ekumeniczny charakter. Trasa pielgrzymki przebiegała początkowo na tradycyjnej trasie Myślibórz - Rynica, jednak trasa ta została pokonanna w dwa a nie jak dotychczas w trzy dni. Było to możliwe a zarazem konieczne, gdyż tegoroczna trasa pielgrzymki wynosiła 430 km. Została ona pokonana marszem, biegiem (na wzór naszej sztafety), oraz samochodami. Głównymi miejscami w Polsce były wspomniane Myślibórz i Rynica a w Niemczech, Templin i miejsca związane z Martinem Lutrem takie jak Witemberga, Mansfeld i Eisleben. Część polską przygotowali katolicy a część niemiecką ewangelicy. W Polsce odbyły się dwie katolickie mszę św. Nasi ewangieliccy przyjaciele w Templinie zapewnili uczestnikom w katolickim kościele mszę świętą pamiętając o katolickim święcie Wniebowzięcia NMP. Następnego dnia również w Templinie w ewangielickiej parafii odbylo się nabożeństwo które poprowadzil tamtejszy pastor. Po nabożeństwie uczestnicy pielgrzymki z Polski, Ukrainy i Niemiec pobiegli do Witembergii. Wraz z przewodnikiem poznali miejsce dzialalności Martina Lutra oraz prace i warsztat slynnego malarza barokowego Łukasza Cranacha. Następnego dnia zwiedzili Mansfeld a noc spędzili w tamtejszym zamku. W Eisleben byli w domu rodzinnym, oraz w miejscu zgonu Martina Lutra. Pielgrzymka zakończyla się w ośrodku wypoczynkowym "Am Teich" w Vatterrode.
Zawarte w nazwie "R - K - S" elementy imprezy zostaly więc wypełnione; RELIGIA poprzez uczestnictwo w nabożeństwach i odwiedzaniu miejsc kultu, SPORT poprzez marsz i bieg sztafetowy, a KULTURA poprzez poznawanie interesujących miejsc i ich historii.

14.09.2010
PIĘĆDZIESIĄTY Decathlon Integracyjny IMF

Pierwsze zawody Decathlonu (wówczas Hexathlon) odbyły się dnia 4 września 1992 roku w Austrii. Organizatorem tej jubileuszowej imprezy była organizacja Ustav Socialni Péče w Tuchořycach. Dziesięciobój IMF jest imprezą mającą za zadanie integrację i aktywizację osób niepełnosprawnych ze sobą nawzajem i ze społeczeństwem. W zawodach nie ma limitów, dyskwalifikacji a zawodnicy podejmują próby aż do prawidłowego wykonania konkurencji, zgodnie z obowiązującym regulaminem.

Konkurencje Decathlonu są stałe i są to:
- biegi 60 i 200 metrów.
- skok w dal i wzwyż,
- rzut piłeczką, pchnięcie kulą.
- rzuty do kosza, strzały na bramkę,
- golf i boccia

W zawodach wystartowało 25 zespołów z siedmiu krajów Europy: z Republiki Czeskiej, Ukrainy. Polski, Węgier, Chorwacji, Rumunii i Austrii. Zarówno opiekunowie jak i zawodnicy nawiązali wiele nowych kontaktów i wymienili wzajemne doświadczenia w propagowaniu sportu osób niepełnosprawnych. Poza startem w zawodach, uczestnicy brali udział w imprezach towarzyszących i licznych pokazach.

Uczestnicy zawodów minutą ciszy i specjalnym godzinnym biegiem uczcili pamięć zmarłego w czerwcu naszego PRZYJACIELA, dyrektora tegoż Ustavu Socialni Pěče PAVOLA DVORSKIEGO.

WYNIKI DRUŻYNOWE
1. 2839 - Charkov - Ukraina
2. 2669 - Lubicz - Poland
3. 2460 - Tuchořice - Czech Republik
4. 2432 - Sisak - Croatia
5. 2391 - Kutina - Croatia
6. 2374 - Zsira - Hungary
7. 2355 - Nidzica 1 - Poland
8. 2345 - Raccacuni - Romania
9. 2326 - Čakovec - Croatia
10. 2260 - Sopron - Hungary
11. 2226 - Nidzica 2 - Poland
12. 2156 - Szczawnica - Poland
13. 2112 - Kraków - Poland
14. 2042 - Bystré - Czech Rep.
15. 1977 - Kalisz "AZ" - Poland
16. 1880 - Rynica - Poland
17. 1813 - Doruchów - Poland
18. 1426 - Izdebnik - Poland
19. 1341 - Ślesin - Poland
20. 1054 - Kalisz "M" - Poland
21. 851 - Liběšice - Czech Rep.

- wyniki

5.07.2010
XII. Sztafeta Osób Niepełnosprawnych po Europie na trasie Andorra - Hiszpania - Portugalia - Gibraltar - Francja - (Monaco) zakończona

Monaco jako jedyny kraj z dotychczas 34 przebiegniętych przez sztafetę odmówił sztafecie gościny.

Dnia 11 czerwca 2010 w Villeneuve Loubet (Francja) a nie jak wcześniej planowano w Monaco zakończyła się XII. sztafeta IMF. Monaco jako jedyny kraj z dotychczas 34. przebiegniętych nie chciało wydać zgody na krótkie oficjalne zakończenie. Zakwaterowanie i wyżwienie mieliśmy zorganizowane we Francji w pobliskim Villeneuve Loubet, chodziło nam tylko o oficjalne wbiegnięcie na terytorium Monaco aby po kilkunastu minutach zakończyć sztafetę. Monaco poszczególne zespoły odwiedziły indywidualnie i nieoficjalnie.
Najserdeczniejsze przyjęcie zgotowały Gibraltar, Tudela (Hiszpania) i Mafra (Portugalia). Inne miasta jak Huesca, Aranda de Duero (Hiszpania), Sines, Sagres i Lagos (Portugalia) także wykazały się gościnnością. Policja Hiszpanii zawsze była na straży bezpieczeństwa sztafety. Brytyjska policja Gibraltaru mimo wielkiego ruchu i ograniczonej przestrzeni tego terytorium sprawnie poprowadziła bieg naszej sztafety przez centrum tego brytyjskiego terytorium.
Ze względu na polityczne uwarunkowania, aż trzy razy wbiegaliśmy na terytorium Hiszpanii. Odwiedzieliśmy kolejne interesujące miejsca Europy oraz jej skrajne punkty jak; Cap Saint Vicente, (Portugalia) i Europa Point w Gibraltarze. Niezapomniane wrażenie pozostawiły gibraltarskie małpy oraz Mini Hollywood na hiszpańskiej pustyni koło miasta Cartagena. Duchowe uniesienia przeżyliśmy pod olbrzymim monumentem Jezusa Chrystusa w Tudeli (Hiszpania), w Fatimie (Portugalia), na górze Montserrat w Hiszpani oraz w La Saintes Maries de la Mer, gdzie każdego roku 24 maja Cyganie z całej Europy oddają procesją hołd swojej Patronce św. Sarze. W XII. sztafecie uczestniczyły 53 osoby z czterech krajów. Sztafetę prowadził tradycyjnie jej pomysłodawca Jerzy Chrabecki z Austrii, jedyny uczestnik wszystkich dwunastu sztafet od jej początku to jest od roku 1999. Trasa sztafety podzielona na 16 etapów, liczyła 4.060 kilometrów, z czego można było przebiec 750 kilometrów. Dotychczas od roku 1999 w dwunastu sztafetach pokonano trasę 27.500 kilometrów z czego przebiegnięto 11.610. Trasa wiodła przez 34 kraje a zakończenie etapów miało miejsce w 197 miastach Europy.

Zespoły uczestniczące w XII. sztafecie:
1. Tuchořice - Czeska Republika
2. Liběšice - Czeska Republika
3. Sopron/Zsira - Węgry
4. Nidzica - Polska
5. Kalisz - Polska
6. Lwów - Ukraina
7. Odessa - Ukraina

Następna XIII. w roku 2011,sztafeta planowana jest na trasie: (Monaco) - Korsyka (F) - Sardynia - Sycylia (I) - Malta - Włochy

09.03.2010
50. ZAWODY W DECATHLONIE W TUCHOŘICACH, CZECHY
W dniach 0d 21 do 24 lipca 2010 odbędą sie w Tuchořicach, Czeska Republika, 50. jubileuszowe zawody w Decathlonie IMF. Organizatorem imprezy imprezy jest Ustav Socialni Péče w Tuchořycach.
Decathlon IMF jest imprezą integrującą osoby niepełnosprawne ze społeczeństwem. Są to zawody bez limitów, dyskwalifikacji a nieudane próby są poprawiane aż do prawidłowego wykonania konkurencji, oczywiście zgodnie z obowiązującym regulaminem.
Dla osób na wózkach inwalidzkich nawet takie konkurencje jak skok w dal, skok wzyż są odpowiednio dostosowane do ich możliwości.
Konkurencjami Decathlonu IMF są; biegi 60 i 200 metrów. skoki w dal i wzwyż, rzut piłeczką, pchnięcie kulą, strzały na bramkę, rzuty do kosza,  golf i boccia.
W zależności od zdobytych punktów zawodnik może znaleść się w jednej z dziesięciu grup:
1. Beginner, 2. Kadett, 3. Kandidat, 4. Sportsmann, 5. Pretender,
6. Master, 7. Champion, 8. Super Champion, 9. Star, 10. Super Star
Pierwsze zawody IMF odbyły się we wrześniu 1992 roku w Austrii i od tego czasu rozegrano je 49 razy w różnych krajach Europy.
Od roku 1999 drużynowy zwycięzca zawodów otrzymuje tytuł Mistrza Europy w Decathlonie IMF.
Dotychczas tytuły takie zdobyły:
1999 - Sopron, Węgry, 2000 - Kraków, Polska, 2001 - Szczawnica - Polska, 2002 - Szczawnica, Polska, 2003, 2004, 2005, 2006 - Działdowo, Polska, 2007 - Sopron, Węgry, 2008 - Moldova,  Mołdawia, 2009 - Charków, Ukraina.
Do zawodów w roku bieżącym wystartuje 25 zespołów z siedmiu krajów Europy.

- program

20.01.2010
XVII. "RELIGIA - KULTURA - SPORT" W DUCHU EKUMENIZMU. 13 - 18 SIERPNIA 2010
W imprezach organizowanych przez IMF uczestniczą przedstawiciele różnych krajów, reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie. W dotychczasowych pielgrzymkach do Rynicy uczestniczyli obok katolików także protestanci i prawosławni.
W roku 2010 XVII. Impreza "R-K-S" otrzyma nowy ekumeniczny charakter. Trasa pielgrzymki zostanie poprowadzona przez miejsca ważne dla katolików oraz protestantów. Głównymi miejscami będą; w Polsce, Myślibórz i Rynica a w Niemczech, Templin i miejsca związane z Martinem Lutrem takie jak Witemberga i Eisleben. Trasa licząca 430 kilometrów będzie pokonywana marszem, biegiem (na wzór naszej sztafety), oraz samochodami.
Część polską przygotowują katolicy a część niemiecką ewangelicy. Nabożeństwa ekumeniczne odbywać się będą w Myśliborzu, Rynicy, Templinie, Witembergii i Eisleben. Do udziału w pielgrzymce zaprosimy także duchownego kościoła prawosławnego.
W trwającej sześć dni imprezie przewidziano imprezy sportowe i kulturalne

- plan

6.12.2009
DATA STARTU XII. SZTAFETY I JEJ TRASA USTALONE
Poprzednia XI. Sztafeta osób niepełnosprawnych po Europie zakończyła się w Andorze. Tradycjnie następna sztafeta rozpocznie się więc w Andorra La Vella. Na start ustalono dzień 27 maja 2010 roku. Początkowo zakładano jej zakończenie w Gibraltarze. Aby uniknąć wielokilometrowego powrotu do domów z Gibraltaru planowano przejazd promem do Genui co skracało drogę powrotną. Jedynym promem na zbliżonej trasie jest połączenie Tanger - Barcelona - Genua. W tym celu należało przejechać około 40 kilometrów do miasta Tarifa w Hiszpani i potem 35 minut promem do Tangeru w Maroku. Bardzo wysokie koszty przepłynięcia promem do Maroka oraz skomplikowane procedury odprawy do Maroka i z powrotem do Europy spowodowały zrezygnowanie z tego pomysłu. Postanowiono więc drogę powrotną z Gibraltaru zaliczyć jako trasę sztafety, przejeżdzając ją w czterech etapach głównie jednak jako przejazdy autostradą z niewielką ilością biegu. Jako cel XII. Sztafety wybrano MONACO. Tak więc sztafeta liczyć będzie 16 etapów a jej trasa poprowadzi z Andory przez Hiszpanię, Portugalię, Hiszpanię, Gibraltar, Hiszpanię, Francję do Monaco. Trasa sztafety wynosi 4.060 kilometrów. Biorąc pod uwagę możliwości biegaczy (tempo 8 km/godz), szesnaście etapów daje teoretyczną możliwość przebiegnięcia około 1200 kilometrów. O wyznaczaniu trasy sztafety decydują różne czynniki, dlatego pokonanie całej trasy biegiem jest niemożliwe. Warunki terenowe (góry) oraz bardzo dobrze rozwinięta struktura dróg (autostrady i drogi szybkiego ruchu) na trasie sztafety decydują o wyborze bezpiecznych dróg o niewielkim natężeniu ruchu. Na bieganie innymi trasami po prostu nie otrzymalibyśmy zezwolenia. Dlatego też przebiegnięta ilość kilometrów wyniesie około 750 kilometrów, co czyni średnio 45 kilometrów dziennie. Średnią tą zaniża zaliczenie trasy powrotnej do sztafety. Zakończenie sztafety w Gibralterze zmniejszyłoby trasę sztafety do 2.100 kilometrów i zwiększyłoby wspomnianą średnią do 55 kilometrów.
Istnieją jednak i zalety tej decyzji jak; zmniejszenie kosztów sztafety, skrócenie jej o dwa dni (licząc powroty zespołów) oraz to, że na przyszłoroczną sztafetę wystarczy dojechać do Monaco a nie do Gibraltaru.

- plan
- trasa

4.06.2009
XI. SZTAFETA ZAKOŃCZONA W ANDORZE
Zgodnie z planem dnia 28 maja, po 15 dniach biegu zakończyła się w stolicy Andorry 11. Sztafeta Osób Niepełnosprawnych po Europie. Uczestnicy sztafety wystartowali 13 maja w Brukseli i biegnąc przez Belgię, Luksemburg i Francję po piętnastu dniach biegu dotarli do miasta Andorra la Veilla, stolicy księstwa Andorra.
W sztafecie uczestniczyło 54 osoby z 8 drużyn. Były to zespoły Nidzicy, Kalisza i Doruchowa z Polski, Libešic i Tochořic z Czech, Lwowa i Odessy z Ukrainy oraz Zsiry z Węgier. Sztafetę przygotował i prowadził jej pomysłodawca Jerzy Chrabecki, prezydent Organizacji "Integrative Meetings of Friends" z Wiednia.
Po raz pierwszy w historii sztafety uczestnicy musieli spędzać noce na campingach, gdyż kilka miast francuskich nie było zainteresowanych przywitaniem biegaczy (Raims, Meaux, Montreuil Juigne, Les Sables d´Olonne, Royan, Sanguinet i Oloron Ste. Marie). Bardzo serdeczne przyjęcie miała sztafeta w MERSCH w Luksemburgu, w granicznym mieście francuskim LONGLAVILLE oraz mieście SAINT PHILBERT DE GRAND LIEU. Byliśmy bardzo poruszeni rekacją miast FENEU i GUIGNICOURT które spontanicznie przyjęły sztafetę, oferując jej gościnę. Zaangażowanie wykazały także miasta Verdun, Lourdes, Tarascon sur Ariége i Andorra la Vella. Policja Belgii, Luksemburga, Francji i Andorry zabezpieczały biegaczy na trasie.
Listy gratulacyjne uczestnikom przesłali; Król Belgów Albert II, Księżna Luksemburga Maria Teresa oraz Prezydent Francji Nicolas Sarkozy.
Historyczną datą sztafety jest dzień 22 kwietnia 1999 roku, godzina 10.00, kiedy to z Wiednia wystartowała pierwsza sztafeta.
Po jedenastu latach biegania po Europie, sztafeta pokonała trasę 23.440 kilometrów, przebiegając z tego 10.834 kilometrów. Trasa sztafety wiodła przez 31 krajów i gościła w 180 miastach etapowych.
Następna dwunasta sztafeta przewidziana jest na trasie Andorra - Hiszpania - Portugalia - Gibraltar.

28.02.2009
Uznanie i gratulacje od Prezydenta Francji
Tegoroczna trasa sztafety prowadzi głównie przez Francje. Tradycyjnie informujemy o tym Głowy Państwa, przez które trasa sztafety prowadzi.
Otrzymaliśmy list od Prezydenta Republiki Francuskiej w którym Prezydent Nikolas Sarkozy wyraża duże uznanie i podziw za dotychczasowe osiągnięcia. Prezydent Sarkozy życzy uczestnikom wszystkiego najlepszego i przyjemnego pobytu we Francji.
List zostanie odczytany uczestnikom w dniu 14 maja w Longlaville, kiedy to sztafeta wbiegnie na francuską Ziemię.

21.02.2009
XI. SZTAFETA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PO EUROPIE BRUXELLES - ANDORRA LA VELLA PRZEZ BELGIĘ - LUXEMBURG - FRANCJĘ - ANDORĘ
Start sztafety nastąpi 13 maja 2009 w Brukseli w Belgii, zakończenie 28 maja w stolicy Andorry. Cała trasa została podzielona na 15 etapów, jeden w Belgii, dwa w Luxemburgu, dwanaście we Francji i jeden w Andorze. Dzień 17 maja jest dniem wolnym od biegu i przeznaczony na zwiedzanie Paryża. Oficjalny czas trwania sztafety liczy się od kolacji 12 maja 2009 do śniadania w dniu 29 maja 2009.
Dojazd: Zespoły powinny zgłosić się dnia 12 maja na Campingu Hetzingen w Nideggen - Brück w Niemczech, ulica Campingweg nr 1, do godziny 18.00.
Sztafeta: Cała trasa sztafety wynosi 2.220 kilometrów z tego trasa biegu wynosi około 900 kilometrów. Wyznaczona została przez najciekawsze miejsca Belgii (Bruksela, Waterloo), Luxemburga (Mersch), Francji (Verdun, Paryż, wybrzeże Atlantyku, Cap Ferret - najdłuższa wydma Europy, Lourdes, groty w Tarascon sur Ariége i Niaux) i Andorę.
Zgłoszenia: Ostateczny termin zgłoszenia zespołu do sztafety upływa dnia 15 marca 2009 (jerzy.chrabecki@chello.at).

- plan
- route

10.09.2008
XLVIII. Zawody w Decathlonie IMF odbyły się w Odessie na Ukrainie
W dniach od 21 do 24 sierpnia odbyły się w Odessie na Ukrainie 48. zawody w Decathlonie IMF. W dziesięciu konkurencjach; biegi 50 i 200 metrów, skoki w dal i wzwyż, pchnięcie kulą i rzut piłeczką, strzały na bramkę, startowali sportowcy z Mołdawii, Rumunii, Węgier, Ukrainy i Polski.Po raz pierwszy zawody takie odbyły się 4 września 1992 roku w Austrii. W roku bieżącym zastosowano nowy sposób punktacji według własnych tabel wielobojowych.

- wyniki

29.06.2008
Trasa XI. Sztafety Osób Niepełnosprawnych sprawdzona
W dniach od 12 do 25 czerwca pomysłodawca i główny organizator sztafety przejechał i sprawdził pod względem możliwości biegania trasę XI. sztafety.
Wystartuje ona w pierwszych dniach maja 2009, spod Atomium w Brukseli.
Prawdopodobne miasta etapowe to: Namur, Luxemburg, Sedan, Laon, Creil (Paris), Vernon, Chartres, Le Mans, Angers, Vertou, Les Sables d´Olonne, La Rochelle, Royan, Lourdes. Zakończenie biegu przewidziane jest w Andorze.
Trasa sztafety wyniesie około 1600 kilometrów.

29.06.2008
XV. "Religia- Kultura - Sport" coraz bliżej
Tegoroczna XV. impreza "Religia - Kultura - Sport" rozpocznie się dnia 10 lipca 2008. Przyjazd zespołów w dniu 9 lipca. Trzydniową pielgrzymka piesza rozpocznie się tradycyjnie w Myśliborzu i zakończy 12 lipca w Rynicy, małej wsi na terenie Pomorza Zachodniego w Polsce, przed obrazem Matki Bożej, Patronki osób niepełnosprawnych. Mszę świętą dla pielgrzymów będzie celebrował Biskup Tytularny Adrumento, Marian Błażej Kruszyłowicz. Część sportowa, połączona z festynami ludowymi w Rynicy i w Lubiczu, zostanie zakończona w dniu 14 lipca. Będzie ona ostatnim sprawdzianem niepełnosprawnych sportowców przed Mistrzostwami w Decathlonie IMF w Odessie na Ukrainie.

- program imprezy

29.06.2008
XLVIII. Zawody w Decathlonie IMF w Odessie na Ukrainie
W dnich 21 - 24 sierpnia 2008 odbędą się w Odessie na Ukrainie XLVIII. zawody w Decathlonie IMF. W dziesięciu konkuencjach takich jak; biegi 50 i 200 metrów, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut piłęczką, rzuty do kosza, strzały na bramkę, golf i boccia walczyć będą zawodnicy z Czech, Chorwacji, Polski, Rumunii, Węgier i Ukrainy. Zawody te odbyły sie po raz pierwszy 4 września 1992 w Austrii. W tegoroczna impreza zostanie przeprowadzona według nowej punktacji, opartej na własnych tabelach wielobojowych. Uczestnicy walczą o 10 złotych, srebrnych i brązowych medali.
Charakterystyczną cechą zawodów jest brak eliminacji i dyskwalifikacji. Każdy uczestnik musi "zaliczyć" konkurencje odpowiednim jego możliwościom rezultatem.

29.06.2008
X. Sztafeta Osób Niepełnosprawnych po Europie zakończona
Zgodnie z planem dnia 29 maja przed Parlamenten Unii Europejskiej w Brukseli zakończyła się X. Sztafeta Osób Niepełnosprawnych po Europie. Tegoroczna sztafeta wystartowała dnia 13 maja, etapem, Ribe - Esbjerg w Danii. Następnie trasa wiodła przez Harwich, Colchester, Salisbury i Stonehenge w Anglii. Swansea i Fishguard w Walii. Rosslare, Youghul, Cashel, Ennis, Tuam, Knock, Roscommon i Drogheda w Irlandi. Cairnrnyan, Fort William, Loch Ness Centre w Szkocji. Po powrocie na kontynent uczestnicy pobiegli z Brugge w Belgii do Hulst w Holandii i zakończyli bieg w Brukseli.
Dzięki sztafecie uczestnicy, dowiedli swojej wytrzymałości i sprawności oraz poznali nowe kraje. Organizacja IMF, pozyskała natomiast nowych przyjaciół i partnerów. Po zakończeniu X. Sztafety liczba krajów przez które prowadziła sztafeta wzrosła do 28 a liczba miast etapowych do 161.
W sztafecie uczestniczyło 12 zespołów z Czech, Polski, Rumunii, Ukrainy i Węgier. Sztafetę prowadził tradycyjnie Jerzy Chrabecki z Austrii.
Kolejna XI. Sztafeta planowana jest na trasie Bruksela - Paryż - Andorra.

Etapy sztafety:
1. 13 maja, Ribe - Esbjerg, Dania
2. 14 maja, Harwich - Colchester, Anglia
3. 15 maja, Colchester - Salisbury, Anglia
4. 16 maja, Salibury - Stone Henge - Swansea, Anglia, Walia
5. 17 maja, Swansea - Fischguard, Walia
6. 18 maja, Rosslare - Youghal, Irlandia
7. 19 maja, Youghal - Cashel, Irlandia
8. 20 maja, Cashel - Ennis, Irlandia
9. 21 maja, Ennis - Poulnabrone - Tuam, Irlandia
10. 22 maja, Tuam - Knock - Roscommon, Irlandia
11. 23 maja, Roscommon - Drogheda, Irlandia
12. 24 maja, Drogheda - Newgrange - Belfast - Larne, Irlandia, Irlandia Płn.
13. 25 maja, Cairnrnyan - Ford William, Szkocja
14. 26 maja, Ford Wiliam - Loch Ness Centrum, Szkocja
15. 27 maja, Loch Ness - Hull, Szkocja, Anglia
16. 28 maja, Zeebrugge - Lisewege - Hulst, Belgia, Holandia
17. 29 maja, Hulst - Parlament Unii Europejskie w Brukseli.

23.09.2007
NAPSZAK - SOPRON MISTRZEM EUROPY W DECATHLONIE IMF
W dniach 14 - 15 września odbyły się w Sopronie na Węgrzech XLVII Mistrzostwa Europy w Decathlonie IMF. W zawodach starowało 110 niepełnosprawnych osób z siedmiu krajów. Każdy z zawodników musiał wykonać dziesięć konkurencji; biegi 60 i 200 metrów, skok w dal i skok wzwyż, rzut (pchnięcie) kulą, rzut piłeczką, strzały na "bramkę", rzuty do kosza, golf i boccia. Regulamin zawodów przyznaje zwycięzcy każdej z konkurencji 100 punktów. Możliwe do zdobycia teoretyczne 1000 punktów jest podzielone na dziesięć grup sprawnościowych po 100 punktów każda.
Zwycięzcami poszczególnych grup sprawnościowych zostali:

KOBIETY

Beginner

Sutnikowa Jana
Odessa/Ukraina

41,43 p.

Kadet

Chrabecki Ismena
Vienna/Austria

199,26 p.

Kandidat

Simkova Vlasta
Bystré/Czech Rep.

287,52 p.

Sportman

Kutyba Malgorzata
Kraków/Poland

398,33 p.

Pretendent

Peczeli Erika
Zsira/Hungary

480,05 p.

Master

Gyöngyösi Erzsbet
Sopron II/Hungary

574,58 p.

Champion

Bindics Katalin
Sopron I/Hungary

638,21 p.

Super Champion

Orsós Zsuzsa
Sopron I/Hungary

715,48 p.

Star

-------------------------------

 

Super Star

-------------------------------

 MĘŻCZYŹNI

Beginner

-------------------------------

 

Kadet

Szabo Andras
Zsira/Hungary

114,18 p.

Kandidat

Matyas Jan
Bystré/Czech Rep.

280,98 p.

Sportman

Mencel Mariusz
Kalisz/Poland

386,51 p.

Pretendent

Hanousek Cestmir
Tuchorice/Czech Rep.

499,14 p.

Master

Ruja Ferenc
Racacuni/Rumania

595,94 p.

Champion

Kefurt Ivan
Tuchorice/Czech Rep.

689,12 p.

Super Champion

Kot Tomasz
Kraków/Poland

785,93 p.

Star

Leit Csaba
Mohacs/Hungary

874,55 p.

Super Star

-------------------------------

 


Każdy zespół liczył sześć osób. Punktacji drużynowej (suma punktów), kolejność była następująca.

1. Sopron/Hungary

4.326,526 p.

2. Tuchorice/Czech Rep.

3.972,000 p.

3. Mohacs/Hungary

3.837,489 p.

4. Odessa/Ukraina

3.544,191 p.

5. Racaciuni/Rumania

3.527,059 p.

6. Kraków/Poland

3.476,520 p.

7. Sisak/Croatia

3.428,448 p.

8. Dabrowa Górnicza/Poland

3.407,076 p.

9. Sopron II/Hungary

3.295,530 p.

10. Cakowec/Croatia

3.270,271 p.

11. Koniecpol/Poland

3.170,827 p.

12. Zsira/Hungary

2.805,512 p.

13. Nidzica/Poland

2.765,568 p.

14. Lviv/Ukraina

2.461,171 p.

15. Kalisz/Poland

2.208,086 p.

16. Bystre/Czech Rep.

1.988,764 p.

17. Slesin/Poland

1.875,689 p.

18. Izdebnik/Poland

1.487,784 p.W punktacji medalowej zespoły zajęły miejsca:

1. Tuchorice

2 - 1 - 0

2 - 3. Sopron 1, Kraków

2 - 0 - 2

4 - 5. Bystre, Zsira

2 - 0 - 0

6. Sisak

1 - 2 - 0

7 - 8 - 9. Mohacs, Odessa, Racacuni

1 - 1 - 1

10 - 11. Vienna, Sopron II

1 - 0 - 0

12 - 13. Kalisz, Lviv

0 - 2 - 0

14 - 15. Izdebnik, Nidzica

0 - 1 - 1

16. Koniecpol

0 - 0 - 2

17. Slesin

0 - 0 - 1Pełna punktacja w pozycji Wyniki.

3.11.2007
XLVIII. Decathlon IMF w dniach 21-25 sierpnia w Odessie na Ukrainie
W dniach od 26 do 28 października odbyło się w Górach Izerskich koło Liberca w Czechach XV. spotkanie koordynatorów i kierowników organizacji członków IMF. Podczas dwudniowych obrad podjęto kilka ważnych decyzji.
Przede wszystkim postanowiono usprawnić, uprościć i uatrakcyjnić istniejący od ponad dziesięciu lat system punktacji zawodów. Krótko mówiąc będzie on wzorowany na punktacji dziesięcioboju lekkoatletycznego. Własne tabele dostosowane do potrzeb Decathlonu IMF będą opracowane przez kilka grup roboczych z Austrii, Czech, Polski i Węgier. Ostateczna wersja zostanie wybrana w maju, podczas trwania X. sztafety po Europie.
Spośród zgłoszonych kandydatur, zebrani na miejsce XLVIII. Decathlonu IMF wybrali Odessę na Ukrainie. Zawody odbędą się w dniach 21 - 25 sierpnia 2008. Warto tu zaznaczyć, że nasza Organizacja nie jest zamknięta i bylibyśmy gotowi dołączyć do grona uczestników około pięciu nowych zespołów

3.11.2007
XV. Impreza z cyklu "Religia - Kultura - Sport na terenie Polski i Niemiec
Odbywająca się corocznie pod koniec drugiego tygodnia lipca integracyjna impreza Religia - Kultura - Sport, rozpoczyna się trzydniową pielgrzymką piesza osób niepełnosprawnych do Rynicy, małej wsi na terenie Pomorza Zachodniego w Polsce. Część sportowa, natomiast ma miejsce w innych miastach Polski. Przyszłoroczna sportowa część odbędzie się prawdopodobnie w Niemczech. Chcemy, także rozszerzyć część religijną na Kościół Ewangelicki w ramach akcji ekumenicznej, jeżeli tylko strona niemiecka wyrazi takie życzenie.

3.11.2007
Prezydent IMF Jerzy Chrabecki mianowany do nagrody. Animator Współpracy Zawodowej i Zawsze Pomocny Ludziom
Kapituła Konkursu "Wyróżnienia Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu" wytypowała Jerzego Chrabeckiego do konkursu w dwóch ww. kategoriach. Rozstrzygnięcie konkursu w dniu 9 listopada 2007 w ramach obchodów Święta Niepodległości.
Jerzy Chrabecki został w roku ubiegłym odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi RP i jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Mistrz Sportu - Mistrz Życia.

26.08.2007
TRASA X. SZTAFETY ROZPOZNANA
Trwająca 14 dni podróż rozpoznawcza X. Sztafety Osób Niepełnosprawnych po Europie - 2008 została zakończona. Rozpoczęcie sztafety nastąpi na początku maja 2008 roku w historycznym mieście Ribe w Danii, etapem do Esbjerg. W dniu zakończenia tegoż etapu uczestnicy sztafety przepłyną promem do Harwich w Anglii. Tam etap wiedzie przez słynne Stone Henge, do portu Fishguard w Walii. Prom z Fishguard powiezie biegaczy do portu Rosslare w Irlandii, gdzie pierwszym celem będzie prawdopodobnie miasto Youghal. W Irlandii trasa zostanie poprowadzona tak, aby odwiedzić najciekawsze jej miejsca; zamek w Cashel, liczące około 3800 lat grobowce Burów Caherconnell, miejsce objawień św. Marii w Knock, World Heritage Site obok Newgrange. Następnie drogą obok Belfastu dostaniemy się do portu Larne aby przepłynąć promem do portu Cairnryan w Szkocji. Jedynym celem w tym kraju jest jezioro Loch Ness i miasto Inverness, stolica najciekawszej krainy Szkocji Haighland. Z północy Wielkiej Brytanii udamy sie na południe do portu Rosyth koło Edinburgha, aby po 16 godzinach dotrzeć promem do Zeebrugge w Belgii. Na kontynencie pozostaną do przebiegnięcia dwa etapy prowadzące, częściowo przez Holandię do Brukseli.
Planowana trasa sztafety wynosi około 2500 kilomtrów, z czego do przebiegnięcia 1200. Przygotowanie tej trasy jest bardzo trudne, ze względu na specyfikę brytyjskich dróg, albo wąskich i bez pobocza, albo z szerokim poboczem, ale ze znacznym ruchem drogowym i licznymi rondami. Nie jest pewne, czy zaproponowana przez nas trasa zostanie zatwierdzona przez policję tych krajów. Innym utrudnieniem jest lewostronny ruch w Wielkiej Brytanii i Irlandii, do którego można się jednak przyzwyczaić.
Nie wiadomo też, czy jak zaplanowano, sztafeta zakończy się przed Parlamentem EU. Wysłany z Wiednia dnia 9 marca br list do pani Komisarz Danuty Huebner pozostał bez odpowiedzi. O pomoc w tej sprawie prosimy obecnie deputowanych Czeskiej Republiki. Inną nieznaną jest nam reakcja władz miasta Brukseli, czy zechcą one zabezpieczyć nam trasę biegu do Parlamentu z przedmieścia, dokąd trasa została przez nas sprawdzona.
Opłata obligatoryjna za udział w sztafecie wyniesie prawdopodobnie około 400 € a to ze względu na cztery przeprawy promowe, z Danii do Wielkiej Brytanii, z Wielkiej Brytanii do Irlandii, z Irlandii ponownie do Wielkiej Brytanii i na koniec do Belgii, opłaty za przejazd mostami w Walii, wstęp do World Heritage Site i inne.
Na koniec ciekawostka z podróży. Po zakończeniu spisywania trasy sztafety, miał nastąpić powrót z Brukseli do Wiednia. Wokół tego miasta biegnie tzw. RO, obwodnica prowadząca we wszystkie kierunki. Jadąc na wschód należy kierować się na miasto Liege. Po przejechaniu całej obwodnicy, niemal 70 kilometrów, nigdzie kierunku na Liege nie znalazłem. Dopiero po zapytaniu się o drogę na Liege, okazało się, że Liege w lokalnym języku to Luik. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów, już we właściwym kierunku zniknęła nazwa Luik i tablice pokazywały Liege. Nie wiem czy Belgom tak trudno napisać obok siebie obie nazwy?

26.06.2007
IX. SZTAFETA IMF PO EUROPIE ZAKOŃCZONA
W dniu 17 czerwca, zgodnie z planem, zakończyła się IX. Sztafeta Osób niepełnosprawnych po Europie. Tym razem sztafeta prowadziła z Falun w Szwecji, przez Norwegie, Wyspy Owcze, Islandie do Esbjerg w Danii. Start sztafety nastąpił 31 maja w miejscu zakończenia VIII. Sztafety. Sztafeta składała się z 15 etapów które kończyły się w Lillehammer, Voss, Bergen (Norwegia). Specjalny etap na Wyspach Owczych Vestmanna - Torshavn, następnie w islandzkich miastach: Husavik, Akurejri, Reykjavik, Selfoss, Vik, Höfn i Seydisfjördur. Specjalny etap prowadził także z Selfoss do Gejseru i wodospadu Gullfoss. Po spędzeniu trzech nocy na promie, sztafeta przypłynęła do Danii, gdzie odbyły się dwa ostatnie etapy; Hanstholm - Holstebro i Holstebro - Esbjerg.
W sztafecie wzięło udział 77 osób, reprezentujących miasta, Wiedeń (Austria), Kraków, Nidzice, Kalisz (Polska), Bystre i Tuchořice (Czechy), Sopron i Zsira (Węgry), Lwów, Kijów i Odessę (Ukraina), oraz Racaciuni z Rumunii.
Trasa sztafety wyniosła 2660 km (nie licząc drogi morskiej z Bergen do Islandii i z powrotem do Danii. Przebiegnięto 1030 kilometrów, pokonując dziennie średnio około 60 kilometrów. Zmiany zespołów następowały co dwa kilometry. Prędkość biegu wynosząca początkowo 8 km/godz. wzrosła pod koniec sztafety do ponad 10 km.
Organizacja "Integrative Meetings of Friends" oraz uczestnicy sztafety dziękują za serdeczne przyjęcie i za gościnę miastom:
FALUN, VOSS, BERGEN, TORSHAVN, AKUREYRI, REYKJAVIK, SEYDISFJÖRDUR, HOLSTEBRO i ESBJERG, oraz gminom:
ÁRBORG (Selfoss), MÝRDALUR (Vik), HORNAFJÖRDUR (Höfn) i VIBORG (Hanstholm).
Następna, jubileuszowa X. sztafeta planowana jest na trasie Dania (Esbjerg) - Anglia - Irlandia - Szkocja - Holandia - Belgia (Bruksela).

26.06.2007
XIV. Dni integracji "RELIGIA - KULTURA - SPORT"
Kolejna impreza IMF "Religia - Kultura - Sport" odbędzie się w dniach 12 - 16 lipca 2007 w Myśliborzu, Rynicy, Lubiczu i Chojnie.

Podstawowe punkty programu:
12 - 14 lipca, pielgrzymka piesza Myślibórz - Rynica.
14 lipca, festyn integracyjny w Lubiczu.
15 - 16 lipca zawody sportowe w Chojnie.

- regulamin
- program

Zapraszamy zespoły kolonijne, odpoczywające na terenie Pomorza Zachodniego do udziału w imprezie a szczególnie w Decathlonie Integracyjnym IMF "Pełnosprawni" przeciw "Niepełnosprawnym"
W imprezie wezmą udział zespoły z Czech, Chorwacji, Węgier, Ukrainy oraz kilka zespołów z Polski.

Patronat nad imprezą objęli:
Wojewoda Zachodniopomorski Pan Robert Krupowicz i Marszałek tegoż województwa Pan Norbert Obrycki.
Serdecznie dziękujemy.

6.06.2007
NOWY ZARZĄD WYBRANY
Podczas Walnego Zebrania "IMF" został wybrany nowy Zarząd Organizacji.
Prezesem Organizacji został ponownie Jerzy Chrabecki z Austrii. Wiceprezesem zebrani wybrali Pavla Dvorskiego z Czech. Sekretarzem wybrano Justynę Żywicką z Polski. Skarbnikiem jest nadal Paweł Chrabecki z Austrii.

07.03.2007
XLVII. Mistrzostwa Europy w Decathlonie IMF i II. zawody o trofeum "Calix Fortium"
W dniach 12-16 września 2007 odbędą się w Sopronie na Węgrzech podwójne zawody w Decathlonie IMF. Celem zawodów jest wyłonienie Drużynowego Mistrza Europy w Decathlonie IMF, oraz zdobywcy trofeum "Calix Fortium". Wszyscy uczestnicy biorą udział w tylko jednych zawodach a wyłonienie zwycięzców odbywa się przez zastosowanie odrębnych punktacji.
W zawodach jest tylko JEDNA punktacja indywidualna a zwycięzcy poszczególnych grup sprawnościowych otrzymają odpowiednie korony.
Udział w tradycyjnym Decathlonie nie wymaga żadnych rund eliminacyjnych, ale prawo to mają tylko zespoły, członkowie naszej Organizacji. Udział w zawodach o trofeum "Calix Fortium" jest otwarty dla wszystkich, pod warunkiem przeprowadzenia "u siebie" rund eliminacyjnych. Dotyczy to także członków IMF.

DRUŻYNOWY MISTRZ EUROPY W DECATHLONIE IMF, ZOSTANIE WYŁONIONY SPOŚRÓD WSZYSTKICH ZESPOŁÓW UCZESTNICZĄCYCH W ZAWODACH.

O "CALIX FORTIUM TROPHY" WALCZĄ ZESPOŁY, KTÓRE ROZEGRAŁY WCZEŚNIEJ ELIMINACJE.

ZGŁOSZENIA DO ZAWODÓW "CALIX FORTIUM TROPHY" DO DNIA 31 MARCA 2007, POCZTĄ ELEKTRONICZNĄ NA ADRES:
jerzy.chrabecki@chello.at

Po otrzymaniu zgłoszenia, prześlemy niezbędne informacje, protokoły poszczególnych konkurencji i odpowiedzi na ewentualne zapytania.
Szczegóły >>

11.12.2006
Coroczne Spotkanie IMF
W dniach 20 i 21 listopada odbyło się w Gołuchowie coroczne spotkanie organizacji "Integrative Meetings of Friends". Na spotkaniu pozytywnie oceniono działalność IMF w roku 2006. Kolejnym sukcesem był VIII. Sztafeta Osób Niepełnosprawnych po Europie na trasie Olsztyn - Wilno - Tallin - Helsinki - Rovaniemi - Krąg Polarny - Przylądek Północny - Falun. Chwalono zaangażowanie wszystkich grup uczestniczących, oraz gościnność miasta Suwałki i innych miast etapowych na Litwie, Łotwie w Finlandii, Norwegii i Szwecji.
Mimo połączenia XIII Dnia Integracji i V. Pielgrzymki Myślibórz - Rynica z XLVI. Decathlonem IMF w Rewalu, (wyjątkowo, późny termin sztafety), całość został oceniona dość dobrze z zastrzeżeniem, że Decathlon w miarę możności powinien pozostać nadal osobną imprezą.
Wielkim osiągnięciem IMF było odsłonięcie i poświęcenie rzeźby Matki Boskiej Rynickiej - Patronki Osób Niepełnosprawnych w Rynicy. (fundatorzy Justyna i Jerzy Chrabeccy) oraz bezpośrednie przekazanie Papieżowi Benedyktowi XVI - kopii Obrazu tejże Patronki.
Ustalono plan imprez IMF na rok 2007.
Na zakończenie spotkania, część uczestników wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Kalisza Osób Niepełnosprawnych oraz w podsumowaniu konkursu plastycznego "Wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga". W Oświęcimiu.

Terminy imprez na rok 2007

IX. Sztafeta Osób Niepełnosprawnych po Europie na trasie Falun - Torshavn - Reykjavik - Esbjerg ( Szwecja - Norwegia - Wyspy Owcze - Islandia - Dania) 28. 05 - 18.06. 2007. Sama sztafeta licząca XIV etapów, rozpocznie się dnia 30 maja i zakończy dnia 17 czerwca 2007 roku.
Szczegóły w pozycji IMPREZY.

Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze "Integrative Meetings of Friends" odbędzie się dnia 29 maja 2007 roku w Falun, Szwecja.

XIV. "Religia - Kultura - Sport" w miejscach Myślibórz - Rynica - Lubicz - Chojna, odbędzie się w dniach 11 - 17 lipca 2007.
VI. Pielgrzymka - 12 - 14 lipca, Myślibórz - Rynica
XIV Dzień Integracji - 14 lipca, Lubicz
Niepełnosprawni kontra Osoby Pełnosprawne. Wielkie zawody w Decathlonie IMF, 16 - 17 lipca 2007,Chojna (koło Szczecina) , W reprezentacji "Niepełnosprawnych" wystąpią podopieczni instytucji na rzecz osób niepełnosprawnych kilku krajów Europy. Do reprezentacji "Pełnosprawnych" zapraszamy młodzież z kolonii, świetlic środowiskowych lub innych instytucji. Liczba uczestników każdej strony może sięgać nawet do stu osób.
Szczegóły w pozycji IMPREZY.

Calix Fortium Trophy - Finał XLVII Decathlonu IMF, 12 - 16 .09.2007. Sopron, Węgry.

10.10.2006
Calix Fortium Trophy 2006

Calix Fortium "Victoria" 2006, Agfalva (Sopron) - Węgry
Calix Fortium "St. Gorge" 2006, USP Bystré u Poličky (Czechy)

Calix Fortium Throphy, taką nazwę otrzyma organizowana przez IMF od roku 1992 impreza Decathlon IMF, specjalna dyscyplina sportowa dla osób niepełnosprawnych. Dotychczas rozegrano w Europie 46 zawodów tego typu. W celu podkreślenia związku Calixa z Decathlonem IMF zostanie zachowana jego numeracja. CFT odbywa się w dwóch rundach eliminacyjnych, rozgrywanych korespondencyjnie oraz w rundzie finałowej. Kolejny numer Decathlonu IMF otrzymają tylko zawody finałowe. Tak więc XLVII. Calix Fortium Throphy odbędzie się w w Sopronie (Węgry) w połowie lipca 2007.

Ze względów organizacyjnych tegoroczny finał zawodów "Calix Fortium Trophy" nie odbędzie się. Postanowiono, wiec uznać wyniki 1. i 2 rundy za ostateczne. Na tej podstawie ustalono następującą kolejność:

Calix Fortium "Victoria" - 2006

1. Agfalva, Sopron - Hungaria - 13.611,9260 points
2. Dermák, Derecske - Hungaria - 12.363,1532 points (19)
3. WTZ Dzialdowo - Poland - 11.085,5556 points
4. CRRN Racacuni,Bacau - Romania - 10.797,1788 points
5. ST Otthon, Zsira - Hungaria - 10.755,1788 points
6. UPOMR, Čakovec - Croatia - 10.606,5599 points (16)
7. USP Bystré u Poličky I - Czech Rep. - 9.181,5722 points
8. USP Bystre u Poličky II - Czech Rep. - 9.088,8032 points
9. CRRN Darmanesti, Bacau - Romania - 8.630,0602 points (16)
10. CRRPH Ungureni - Romania - 6,418,2538 points
11. "Milosierdzie" I, Kalisz - Poland - 3.621.1464 points (only one part)
12. "Orionisci", Kalisz - Poland - 2.395.0568 points (only one part)
13, "Milosierdzie" II. Kalisz - Poland - 2.182,9560 points (only one part)
Do punktacji liczono wyniki 20. zawodników każdego zespołu. W nawiasach podano liczbę uczestników drużyn niekompletnych.

Calix Fortium "St. Gorge" - 2006

Ustalany za miejsca w pierwszej dziesiątce; 1 miejsce - 10 pkt, 2 - 9 pkt,....10 miejsce - 1pkt. Punktacja ta pozwala na rywalizację w jednych zawodach grup o różnym poziomie sprawnościowym.

1. USP Bystré u Polički I - Czech Rep. - 116 points
2. Agfalva, Sopron - Hungaria - 69 points
3. "Milosierdzie" I, Kalisz - Poland - 65 points (only one part)
4. ST Otthon, Zsira - Hungaria - 51 points
5. WTZ Dzialdowo - Poland - 50 points
6. Dermák, Derecske - Hungaria - 49 points
7. CRRN Racacuni, Bacau - Romania - 45 points
8. UPOMR, Čakovec - Croatia - 37 points
9. CRRN Darmanesti, Bacau - Romania - 24 points
10. CRRPH Ungureni - Romania - 23 points
11. "Orionisci", Kalisz - Poland - 7 points (only one part)

Korony "Calix Fortium Trophy - 2006" zdobyli:
Corona initialis (crown with one crystal)
Pilich Maria - Kalisz "Miłosierdzie" (Poland) - 079,2720 points
Corona ambitionis (crown with two crystals)
Drahos Radek - USP Bystré (Czech Republik) - 184,6924 points
Corona bonis (crown with three crystals)
Krajci Zdenek - Bystre (Czech Republik) - 275,3356 points
Corona firmis (crown with four crystals)
Čermak Erik - USP Bystré (Czech Republik) - 398,7652 points
Corona magnoris (crown with five crystals)
Vigh Marta - Dermák Derecske (Hungary) - 494,0716 points
Corona egregis (crown with six crystals)
Janowski Krzysztof - Działdowo (Poland) - 599,5336 points
Corona magnificis (crown with seven crystals)
Horvath Sándor - Agfalva/Sopron (Hungary) - 696, 1420 points
Corona mirialis (crown with eight crystals)
Novak Antonin - USP Bystré (Czech Republik) - 793, 0108 points
Corona maximalis (crown with nine crystals)
Pfeifer Laszlo - Agfalva/Sopron (Hungary) - 895,0876 points
Corona sumis (crown with ten crystals)
Fijalkowski Zbigniew - WTZ Działdowo - 944,5492 points

Wyższa pozycja zawodnika z mniejszą ilością punktów nie jest błędem. Zawodnik ten uzyskał te punkty za wykonanie wszystkich dziesięciu konkurencji decathlonu. Zawodnik mający większą ilość punktów uzyskał je nie uczestnicząc we wszystkich konkurencjach. Przez dodatkowe punkty za niewykonane dyscypliny, sportowiec ten byłby zakwalifikowany do wyższej grupy sprawnościowej.
Wyniki >>

27.09.2006
Kopia Obrazu Matki Boskiej Rynickiej - przekazana Benedyktowi XVI.
W dniu 20 września br, blisko stuosobowa delegacja naszej Organizacji, w skład której wchodziły grupy; DPS im. Św. Brata Alberta z Izdebnika i Koło PSOUU ze Szczawnicy, wzięła udział w generalnej audiencji na pl. Swiętego Piotra w Rzymie. Po audiencji wręczono papieżowi Benedyktowi XVI. Kopię Obrazu Matki Boskiej Rynickiej, Patronki Osób Niepełnosprawnych. Papież osobiście podziękował za dar i podarował wręczającym pamiątkowe papieskie różańce. Na czele delegacji stali; prezydent Organizacji IMF - Jerzy Chrabecki (Austria), dyrektor DPS im. Brata Alberta z Izdebnika Tadeusz Giżycki (Polska) i Martin Dvořak - vice prezydent IMF (Czechy). Oryginał Obrazu znajduje się w kościele wsi Rynica (Zachodniopomorskie).
Druga kopia Obrazu została przekazana w dniu 19 sierpnia br, po zakończeniu V. pielgrzymki z Myśliborza do Rynicy, delegacji powiatu wadowickiego. Izdebnik, leżący na terenie tego powiatu będzie drugim miejscem kultu Matki Boskiej Rynickiej. Uroczysty ingres i poświęcenie tego Obrazu przewidziane jest na miesięc listopad 2006.


30.08.2006
VIII. Sztafeta osób niepełnosprawnych dobiegła do celu
W dniu 3 czerwca 2006 roku z Barczewa koło Olsztyna wystartowała VIII. sztafeta osób niepełnosprawnych po Europie. Trasa każdej nowej sztafety zaczyna się w miejscu zakończenia poprzedniej, przez co przebiegnięte sztafety tworzą pewną nieprzerwaną całość. W tegorocznej sztafecie uczestniczyło dziesięć zespołów z Czech, Polski i Ukrainy, w sumie 102 osoby. Trasa sztafety miała długość 4170 km i była podzielona na 17 etapów. Kolejno były to miasta Suwałki, Wilno (Litwa), Bauska (Łotwa), Pärnu (Estonia), Helsinki, Hämelinna, Seinajoki, Kokkola, Oulu, Rovaniemi (Krąg Polarny), Inari (Laponia) - wszystkie te miasta to Finlandia, potem Honingsvag (Norwegia), Lulea, Soleftea i Sundsvall.. Zakończenie sztafety nastąpiło dnia 17 czerwca w Falun, Szwecja. Z całości trasy przebiegnięto 1260 km. Przeciętna szybkość biegu to 8 km/h, co pozwala w ciągu dziesięciu godzin przebiec około 80 kilometrów. Szczególne punkty na trasie sztafety to osiągnięcie Kręgu Polarnego w dniu 12 czerwca i dobiegnięcie do Przylądka Północnego w dniu 15 czerwca.
W dotychczasowej historii sztafet, tj. od roku 1999 pokonano trasę 14.260 km z czego przebiegnięto 8.260. Sztafeta odwiedziła 19 państw (Austria, Czechy, Niemcy, Polska, Ukraina, Węgry, Chorwacja, Włochy, Vatykan, Grecję, Bułgarię, Rumunię, Słowację, Litwą, Łotwę, Estonię, Finlandię, Norwegię i Szwecję). Liczba miast etapowych wynosi 125.
Patronat nad VIII. sztafetą obieli Prezydenci; Litwy, Valdas Adamkus, Łotwy, Vaira Vike - Freiberga, oraz Estonii, Arnold Rüütel. Serdeczny list gratulacyjno - powitalny przesłała Królowa Szwecji - Sylvia. Sztafeta spotkała się z bardzo serdecznym przyjęciem we wszystkich miastach etapowych.

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć następne

30.08.2006
XLVI. Decathlon IMF
W dniach 21 i 22 sierpnia br. odbyły się w Rewalu (Polska), XLVI zawody w Decathlonie IMF. Wzięło w nim udział jedenaście zespołów. Tytuł Mistrza Europy w decathlonie IMF zdobył po raz czwarty z rzędu zespół WTZ Działdowo, Polska zdobywając 4215 punktów, przed czeskim zespołem USP Tuchořice, 3841 punktów. Trzecie miejsce zajął polski zespół z Lubicza 3365 a czwarte drużyna Sisaka - Choracja, 3281 punktów. (zob. Rezultaty). Od XLVII. zawodów Decathlon IMF otrzyma nazwę Calix Fortium Trophy. Nazewnictwo grup sprawnościowych oraz przyznawane wyróżnienia nawiązywać będą do odznaczeń nadawanych w armii Starożytnego Rzymu.
Wyniki XLVI. Decathlonu IMF >>

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć następne

30.08.2006
Impreza integracyjna "Religia - Kultura - Sport" zakończona
W dniach 17 - 23 sierpnia br., odbyła się w Myśliborzu, Rynicy, Lubiczu i w Rewalu (Polska) impreza integracyjna o nazwie "Religia - Kultura - Sport". Była ona połączeniem, XLVI. Decathlonu IMF, XIII Dnia Integracji i V. Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych, której celem był Obraz Patronki osób niepełnosprawnych. W imprezie uczestniczyły zespoły Sisak z Chorwacji, Tuchořice z Czech, Lwowa z Ukrainy oraz zespoły polskie z Działdowa, Izdebnika, Lubicza, Nowego Czarnowa, Szczawnicy, Szczercowa i Szczawnicy. Po trzydniowej pielgrzymce z Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Myśliborzu do Rynicy (42 km), odbyła się w sobotę 19 sierpnia uroczystość odsłonięcia i poświęcenia ponad trzymetrowej rzeźby Matki Boskiej Rynickiej, Patronki osób niepełnosprawnych, wzorowanej na istniejącym Obrazie. Rzeźbę ufundowali Justyna i Jerzy Chrabeccy a stanęła ona obok znanej mapy trasy sztafety po Europie osób niepełnosprawnych. Podczas uroczystości delegacji Powiatu Wadowickiego przekazano dwie kopie wspomnianego wyżej Obrazu. Jedna z kopii zostanie poświęcona i intronizowana w Domu pomocy im. Św. Brata Alberta w Izdebniku, druga zaś zostanie przekazana papieżowi Benedyktowi XVI. podczas wrześniowej audiencji prywatne, członków organizacji "Integrative Meetings of Friends". Po uroczystościach religijnych odbyła się w Lubiczu część kulturalna. Udział mieszkańców Lubicza i okolicznych miejscowości był kolejną doskonałą lekcją integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. W niedzielę 20 sierpnia wszyscy udali się do Rewala nad Morze Bałtyckie, aby przez dwa dni brać udział w XLVI. Decathlonie IMF. W zawodach tych po raz czwarty z rzędu tytuł mistrzowski zdobyli sportowcy z WTZ Działdowo, Polska. Po zawodach dnia 23 sierpnia odbyła się uroczystość dekoracji uczestników przez władze Województwa Zachodnio - Pomorskiego, Powiatu Gryfickiego i Gminy Rewal.

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć następne

30.08.2006
Rzeźba Patronki Osób Niepełnosprawnych
Po zakończeniu V. Pielgrzymki osób niepełnosprawnych do Rynicy została odsłonięta i poświęcona rzeźba Matki Boskiej Rynickiej Patronki osób niepełnosprawnych. Rzeźba ma ponad trzy metry wysokości i została umieszczona na postumencie obok olbrzymiej mapy obrazującej trasą sztafet IMF od jej początku tj. od 1999 do 2006 roku. Jest ona wykonana przez rzeźbiarza amatora, zamieszkałego w pobliskim Krzywinie.

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć następne


Szczegóły w pozycji IMPREZY.

30.08.2006
Trasa IX. sztafety sprawdzona
Pomysłodawca i główny organizator sztafety Jerzy Chrabecki dokonał objazdu trasy przyszłorocznej sztafety. Rozpocznie się ona w ostatnich dniach maja. Zespoły przepłyną promem z Gdańska do Nynashamn w Szwecji i następnie udadzą się do FALUN gdzie nastąpi start. Planowane etapy to Malung (Szwecja), Lillehammer, Geilo, Bergen (Norwegia), Torshaven (Wyspy Owcze), Seydisfjördur, Husavik, Akureyri, Blöndous, Reykjavik, Selfos, Geysir i Gullfoss, Vik, Höfn, Egilstadir (Islandia), Hanstholm i ESBJERG (Dania). Przeprawa promowa z Bergen do Islandii statkiem "Noröna" trwa ponad 50 godzin. Wykorzystując trzygodzinny postój statku na Wyspach Owczych chcemy przebiec około 16 kilometrów wzdłuż wyspy Streymoy do stolicy wysp, Torshaven.


25.01.2006
Złoty Krzyż Zasługi dla Prezydenta IMF
W dniu 24 stycznia w Ambasadzie Polskiej w Wiedniu odbyła się uroczystość wręczenia Złotego Krzyża Zasługi dla Prezydenta IMF Jerzego Chrabeckiego nadanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej. Odznaczenia dokonał Ambasador Polski w Austrii Pan Marek Jedrys.

http://www.austriapol.com/index_austriapol_dialog.htm

Na zdjęciu Jerzy Chrabecki z żoną Justyną i córką Ismeną, oraz Ambasador Polski w Wiedniu Pan Marek Jedrys.